Vyberte možnost Stránka

DOBROVOLNÍ RESPONDENTI NHS

DOBROVOLNÍ RESPONDENTI NHS

Dočasná pauza při náboru do dobrovolnických respondentů NHS
Nábor do tohoto schématu byl dočasně pozastaven dne 29. března 2020 kvůli zpracováné prvních 750 000 žádostí. Další informace budou následovat.

Co jsou to dobrovolní respondenti NHS?

NHS Volunteer Responders je nová skupina založená NHS v Anglii. Bude provádět jednoduché nelékařské úkoly k podpoře lidí v Anglii, kteří jsou v rizikových skupinách.

Kdo se může připojit a jaké jsou úkoly?

NHS a sociální péče potřebují, aby se lidé připojili k dobrovolnickým respondentům NHS a aby vykonávali jednoduché, ale životně důležité úkoly, včetně rozvážení lidí do nemocnice a z nemocnice domů, dodávky potravin a léků. Dobrovolníci budou také pomáhat NHS při přepravě vybavení a spotřebního materiálu a budou pravidelně obvolávat izolujicí se skupiny obyvatel.

Vezměte prosím na vědomí, že v souladu se současnými britskými pravidly „Stay at Home“ můžete dobrovolně provádět tyto úkony, které zahrnují opuštění vašeho domova, pouze pokud splníte VŠECHNY z níže uvedených podmínek:

  • cítíte se zdravě a nemáte vy, ani nikdo z vaší domácnosti žádné příznaky, jako je kašel nebo vysoká teplota
  • je vám méně než 70 let
  • nejste těhotná
  • nemáte žádné dlouhodobé zdravotní stavy, díky nimž byste byli zranitelní vůči koronavirůmMusím zůstat doma – mohu ještě pomoci?

Můžete se přihlásit jako dobrovolník „check-in and chat“, i když jste doma a jste v jedné z výše uvedených skupin.

Odlišuje se tato pomoc od pomoci sousedům a místním charitativním organizacím?

Záměrem dobrovolníků NHS není nahradit žádné místní ustanovení. Bude poskytovat službu tam, kde není k dispozici neformální podpora nebo kde zdravotní a sociální pracovníci nemají možnost, jak lidem pomoci. Poskytuje ji Royal Volunte Service, jedna z největších a dlouhodobých dobročinných charitativních organizací v zemi.

Jsem zdravotně vyškolen/a – jak mohu dobrovolně pomoci NHS?

Dobrovolní respondenti NHS nebudou provádět klinické úkoly. Pokud jste klinicky vyškolení, navštivte https://www.england.nhs.uk/coronavirus/returning-clinicians/

Případně kontaktujte vaší místní nemocnici.

SOURCE: gov.uk
IMAGE: Pixabay

O autorovi

Kamila Plachetková

Pracuji jako freelance web designer, SEO specialista, social media manager a Google AdWords expert. Jsem velký hudební nadšenec, geek, sci-fi fanoušek a single maminka. Momentálně žiji v Manchesteru se svým synem, v UK celkově žiji přes 8 let. Zajímá mě aktivismus, studování všeho možného a trpím závislostí na informacích a nových poznatcích.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x