Vyberte možnost Stránka

KRÁLOVNA CHYSTÁ NA TUTO NEDĚLI SPECIÁLNÍ VYSÍLÁNÍ

KRÁLOVNA CHYSTÁ NA TUTO NEDĚLI SPECIÁLNÍ VYSÍLÁNÍ

Královna promluví tuto neděli k národu ve speciálním vysílní. Počet lidí, kteří podlehli koronaviru, vzrostl o 684 za posledních 24 hodin. Buckinghamský palác uvedl, že zpráva nahraná na zámku Windsor bude vysílána v televizi a rádiu ve 20:00 hodin.

Královna se zdržuje na zámku Windsor od poloviny března jako preventivní opatření.

Je to pouze její čtvrté speciální vysílání v době národní krize během její 68leté vlády. Předešlé speciální vysílání se uskutečnilo po smrti královniny matky v roce 2002, před pohřbem princezny Diany z Walesu v roce 1997 a během první války v Zálivu v roce 1991.

Královna, 93, vydala prohlášení minulý měsíc ve chvíli, kdy počet úmrtí činil 144. Ve svém prohlášení sdělila, že Spojené království „vstupuje do období velkého znepokojení a nejistoty“ a ocenila práci vědců, lékařů a pohotovostních pracovníků. Uvedla také, že každý má „životně důležitou roli“.Dědic trůnu, princ Charles, byl poprvé viděn na veřejnosti v pátek poté, co mu byl diagnostikován COVID-19 a strávil sedm dní v izolaci. Otevřel první z nouzových polních nemocnic National Health Service, které léčí pacienty s COVID-19 ve východním londýnském ExCel centru prostřednictvím videokonference z jeho domu na královnině panství Balmoral.

Dočasná nemocnice NHS Nightingale je schopna ošetřovat až 4 000 pacientů a je prvním z několika takových zařízení plánovaných po celé Velké Británii, včetně Glasgow, Belfastu, Cardiffu, Manchesteru a Birminghamu.

Mezitím premiér Boris Johnson, který oznámil nakažení virem minulý pátek, uvedl, že se zůstává nadále v self-isonaltion s mírnými příznaky viru, včetně vysoké teploty.

O autorovi

Kamila Plachetková

Pracuji jako freelance web designer, SEO specialista, social media manager a Google AdWords expert. Jsem velký hudební nadšenec, geek, sci-fi fanoušek a single maminka. Momentálně žiji v Manchesteru se svým synem, v UK celkově žiji přes 9 let. Zajímá mě aktivismus, studování všeho možného a trpím závislostí na informacích a nových poznatcích.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x