Vyberte možnost Stránka

OXFORDSKÁ UNIVERZITA ZAHAJUJE TESTOVÁNÍ VAKCÍNY PROTI KORONAVIRU

OXFORDSKÁ UNIVERZITA ZAHAJUJE TESTOVÁNÍ VAKCÍNY PROTI KORONAVIRU

Vakcína proti koronaviru vyvíjená na Oxfordské univerzitě bude testována na lidech od čtvrtka, říká ministr zdravotnictví Matt Hancock. Hancock také sdělil, že vakcína bude nejlepším způsobem, jak porazit virus „z dlouhodobého hlediska“. Vědci z Oxfordu geneticky modifikovali virus běžné rýmy k výrobě vakcíny. Vakcína bude testována až na 510 osob ve věku mezi 18 a 55 let.

Vědci pevně doufají, že se jim konečně podařilo najít ochranu proti nemoci COVID-19. Jejich tým momentálně přijímá dobrovolníky z Londýna, Bristolu, Oxfordu a Southamptonu. V případě, že máte zájem stát se jedním z dobrovolníků, navštivte https://www.covid19vaccinetrial.co.uk/volunteer pro více informací.

Ministr zdravotnictví Matt Hancock dnes prohlásil, že „věnuje všechno“ pro britský pokus vyvinout první vakcínu na světě.

Vláda poskytne vědcům dalších 20 milionů liber na pomoc při jejich testování, řekl Matt Hancock, a dalších 22,5 milionů liber na projekt Imperial College London.

Vakcína Oxford, známá jako ChAdOx1 nCoV-19, bude zkoušena až na 510 lidech ve věku 18 až 55 let. Nábor dobrovolníků proběhne v Londýně, Bristolu, Oxfordu a Southamptonu.Britská vakcína sebou nese velkou naději. Je možné, že se stane klíčem k ukončení karantény a k poražení COVID-19.

Virus nyní infikoval ve Velké Británíí více než 125 000 lidí a 17 339 lidí na něj umřelo. Spojené království je na cestě k ukončení nejhorší světové pandemie za posledních sto let.

Matt Hancock řekl, že vývoj vakcín je „nejistá věda“, která obvykle trvá roky, ale zároveň předpokládá nárust výrobní kapacity v případě, pokud by bylo testování vakcíny úspěšné.

Testování nové vakcíny bude trvat šest měsíců a bude omezeno na menší počet lidí, takže vědci mohou posoudit, zda je bezpečná a efektivní, aniž by bylo použito velké množství zdrojů.

Ministr zdravotnictví, který promluvil na dnešním briefingu o koronaviru v Downing Street, řekl: „Z dlouhodobého hlediska je nejlepším způsobem, jak porazit coronavirus, vakcína.”

„Spojené království je v popředí celosvětového úsilí. Do celosvětového průzkumu vakcíny jsme vložili více peněz, než kterákoli jiná země.” řekl dnes Matt Hancock. „Tyto slibné projekty se rychle vyvíjejí a já jsem již oznámil vědcům, že uděláme vše, co je v našich silách, abychom jim pomohli.“

O autorovi

Kamila Plachetková

Pracuji jako freelance web designer, SEO specialista, social media manager a Google AdWords expert. Jsem velký hudební nadšenec, geek, sci-fi fanoušek a single maminka. Momentálně žiji v Manchesteru se svým synem, v UK celkově žiji přes 8 let. Zajímá mě aktivismus, studování všeho možného a trpím závislostí na informacích a nových poznatcích.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x