Vyberte možnost Stránka

SHENZHEN SE STÁVÁ PRVNÍM ČÍNSKÝM MĚSTEM, KTERÉ ZAKÁZALO JÍST KOČKY A PSY

SHENZHEN SE STÁVÁ PRVNÍM ČÍNSKÝM MĚSTEM, KTERÉ ZAKÁZALO JÍST KOČKY A PSY

Shenzhen se stal prvním čínským městem, které zakázalo prodej a spotřebu masa psů a koček. Ban přišel poté, co bylo ohnisko koronaviru spojeno s masem volně žijících živočichů, což přimělo čínské orgány k zákazu obchodu a spotřeby volně žijících zvířat. Shenzhen šel o krok dále a rozšířil zákaz na psy a kočky. Nový zákon vstoupí v platnost 1. května.

Podle Humane Society International (HSI) je v Asii zabito třicet milionů psů ročně.

Praktikování konzumace psího masa v Číně však není tak běžná – většina Číňanů to nikdy neučinila a tvrdí, že ani nechce.

„Psi a kočky jako domácí mazlíčci si vytvořili mnohem užší vztahy s lidmi než všechna ostatní zvířata a zákaz konzumace psů a koček a jiných domácích zvířat je běžnou praxí ve vyspělých zemích, i v Hongkongu a na Tchaj-wanu,“ uvedla vláda města Shenzhen , podle zprávy Reuters.Organizace pro obhajobu zvířat HSI tento krok ocenila. „Ve skutečnosti by to mohl být zlomový okamžik ve snaze ukončit tento brutální obchod, který každoročně v Číně zabije odhadem 10 milionů psů a 4 miliony koček,“ řekl Dr. Peter Li, čínský politický specialista pro HSI.

Současně s tímto rozhodnutím však Čína schválila použití medvědí žluči k léčbě pacientů s koronaviry.

Medvědí žluč – trávicí tekutina vypouštěná ze živých medvědů v zajetí – se v tradiční čínské medicíně používá již dlouho. Účinná látka, kyselina ursodeoxycholová, se používá k rozpuštění žlučových kamenů a léčbě onemocnění jater. Neexistuje však žádný důkaz, že je účinný proti koronavirusu a tento proces je pro zvířata bolestivý.

Brian Daly, mluvčí nadace Animals Asia Foundation, řekl agentuře AFP: „Neměli bychom se spoléhat na produkty volně žijících živočichů, jako je medvědí žluč, při řešení v boji proti smrtícímu viru, který, jak se zdá, pochází právě z volně žijících živočichů.“ZDROJ: BBC
FOTO: Pixabay

O autorovi

Kamila Plachetková

Pracuji jako freelance web designer, SEO specialista, social media manager a Google AdWords expert. Jsem velký hudební nadšenec, geek, sci-fi fanoušek a single maminka. Momentálně žiji v Manchesteru se svým synem, v UK celkově žiji přes 9 let. Zajímá mě aktivismus, studování všeho možného a trpím závislostí na informacích a nových poznatcích.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x