Vyberte možnost Stránka

SUSAN GABEAU, MANHATTAN: ZVAŽTE DOPAD SVÉHO NEDBALÉHO JEDNÁNÍ, KTERÝM IGNORUJETE ŽIVOTY NÁS ZDRAVOTNÍKŮ

SUSAN GABEAU, MANHATTAN: ZVAŽTE DOPAD SVÉHO NEDBALÉHO JEDNÁNÍ, KTERÝM IGNORUJETE ŽIVOTY NÁS ZDRAVOTNÍKŮ

Zdravotní sestru Susan Gabeau znám ze skupiny místních maminek již čtvrtým rokem. Obě žijeme ve čtvrti Queens, která je aktuálně zamořená koronavirem. Susan však pracuje v nemocnici Weill Cornell, nacházející se v jiné části New Yorku, na Manhattanu. Dala mi svolení přeložit a uveřejnit jeden z jejích příspěvků na Facebooku.

Mnoho lidí se mě ptá, jaké to je pracovat v nemocnici plné koronavirové nemoci v New Yorku. Je pro mě těžké to vyjádřit slovy. Článek New York Times, který tady sdílím popisuje současný stav v typické nemocnici našeho města. Je to psané z velké části z pohledu lékaře. Já (jako zdravotní sestra, pozn. redakce) převážnou většinu času trávím držením rukou pacientů a odměřováním tucty léčiv k zachování lidských životů. Poskytuji nezbytná ošetření. Starám se o dýchacích cesty. Provádím dialýzu, když selžou ledviny. Zklidňuji úzkost, kterou my zdravotníci vidíme v očích nad respirátory. Naše obvyklá kapacita je nedostačující a stejně tak schopnost poskytovat bezpečnou péči. Sestry tráví mnohem více času vystavené nákaze přímo u lůžka pacienta, ​​než pracovníci jakéhokoliv jiného oddělení v nemocnici. Všichni členové nemocničního týmu jsou nezbytní k záchraně životů. Bez ostatních členů týmu nemohu dělat svou práci. Pohybujeme se svižně, ale s jemností a plní soucitu s našimi neuvěřitelně vyděšenými pacienty. Není to tak, že bych se nebála. Neexistuje den, kdy se nestrachuji, jestli moje rozhodnutí vyjít ven z domova a pracovat při této epidemii neublíží mému manželovi a dětem. Ale snažím se co nejvíce, abych strachu nepodlehla.

Samozřejmě tím nemyslím, že nemáte vůbec chodit ven nebo se jít projít do přírody. Neříkám že máte trávit dny strachováním se doma. Existuje způsob, jak dodržovat sociální distancování a jak si přitom udržet zdravý rozum. Aby bylo jasno, nejedná se o žádný nesouhlas proti uzavření země nebo nařízení karantenních opatření. Nedovolím si v tuto chvíli vyjádřit se na toto téma, i když vím, že vše jednou skončí a naše země se opět otevře.

Zvažte však dopad svého nedbalého jednání, kterým ignorujete životy nás zdravotníků. My jsme za vás zodpovědní, když onemocníte, nebo když onemocní někdo z vašich blízkých. Já se nezajímám o vaši politickou příslušnost, náboženství, sexuální orientaci nebo jestli si za své nakažení můžete sami. Postarám se o vás a budu s vámi jednat s láskou a důstojností, kterou si zasloužíte. Jednodušše proto, že jste člověk jako každý jiný a jste milován mnohem více, než vám vůbec dochází. Budu vaší rodinou, v případě že vaše vlastní rodina nebude mít možnost vám být na blízku. V naši církvi věříme, že jako následovníci Krista jsme v tomto světě Božíma rukama a nohama. Ať už v Boha věříte, nebo ne, já vám sloužím dál, jelikož jsem k tomu vyškolená a zároveň povolaná.O autorovi

Petra Gelbart

Dr. Petra Gelbart ukončila studium PhD na Harvardově univerzitě v r. 2010, v oboru muzikologie/etnomuzikologie se zaměřením na vzdělávání. Od r. 2016 drží také magisterský titul z hudební psychoterapie a aprobaci z výcviku v neurologické muzikoterapie. Profesně se zaměřuje na neurologická postižení, a vyučuje základy vědeckého myšlení prostřednictvím hudební neurovědy na vysoké škole Ramapo v New Jersey. S rodinou žije v New Yorku. Věnuje se také památce romského holokaustu, hnutí neurodiversity, nebo aktivismu za práva dětí.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x