Vyberte možnost Stránka

TRUMP STÁLE ODMÍTÁ NOSIT ROUŠKU

TRUMP STÁLE ODMÍTÁ NOSIT ROUŠKU

Americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) doporučuje Američanům, aby pomohli omezit šíření koronaviru používáním látkových roušek. Oznámil to prezident USA Donald Trump. Zdůraznil ale, že takovéto zakrývání obličeje není povinné, a upozornil, že on sám to dělat nehodlá.

Trump veřejnosti sdělil, že si nedokáže sám sebe představit v roušce vítat „prezidenty, předsedy vlád, diktátory, krále, královny“ v jeho Oválné pracovně. Zdůraznil, že pokyny vydané v pátek se vztahují jen k „dobrovolnému“ nošení roušek.

„Bude to skutečně dobrovolná věc. Můžete to dělat, nemusíte to dělat,“ řekl americký prezident. „Já volím možnost to nedělat,“ dodal.

Pokyny od Centers for Disease Control and Prevention (vládní poradní agentura pro veřejné zdraví) byly zveřejněné ve chvíli, kdy USA ohlásilo více než 1100 úmrtí za jediný den – nejvyšší celkový počet úmrtí za 24 hodin kdekoli na světě.

Podle Johns Hopkins University má USA dosud potvrzeno 278 458 případů COVID-19 a více než 7 000 úmrtí.

New York zůstává nejhůře postiženou oblastí s téměř 3 000 úmrtími, guvernér Andrew Cuomo již požádal o pomoc z jiných částí země.Zástupce Světové zdravotnické organizace (WHO) Michael Ryan se v pátek vyslovil pro širší používání podomácku vyráběných roušek. Podle koordinátora krizové pomoci není zahalování nosu a úst, které má chránit před kašlem nebo kýcháním, špatný nápad.

SOURCE: BBC
IMAGE: Pixabay

O autorovi

Kamila Plachetková

Pracuji jako freelance web designer, SEO specialista, social media manager a Google AdWords expert. Jsem velký hudební nadšenec, geek, sci-fi fanoušek a single maminka. Momentálně žiji v Manchesteru se svým synem, v UK celkově žiji přes 8 let. Zajímá mě aktivismus, studování všeho možného a trpím závislostí na informacích a nových poznatcích.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x